
Všestranné dřevo si již dříve našlo uplatnění i při výrobě žaluzií. Ty se zpočátku považovaly jen za atraktivní estetický doplněk, ale s nárůstem jejich produkce se okamžitě začala zlepšovat i jejich praktická funkce. Dřevěné žaluzie z vybraných dřevin tak mohou vzhledem i kvalitou konkurovat stínící technice z kterýchkoli jiných materiálů.
Kanadská lípa
Interiérové žaluzie z kanadské lípy jsou známé zejména pestrou variabilitou zbarvení. Mořením lze upravovat tak, aby měli kupující na výběr více než 20 odstínů. Každý z nich nabízí vysokou trvanlivost, a to u provedení s užšími i širšími lamelami. Plusem je, že žaluzie již nepotřebují dodatečnou impregnaci.
Africká vrba
Další z dřevin, která nabízí široké možnosti estetické úpravy, ale jejím pozitivem je i vysoká kvalita, je africká vrba známá jako abachi. Pokud se při výrobě využije vysušené dřevo, perfektně zvládá vlhkost. Navíc, materiál není náchylný ke vzniku prasklin a jeho barva téměř vůbec nebledne ani po dlouhých letech užívání.
Bambusové žaluzie
Z exotických druhů dřeva se při výrobě stínící techniky stále více uplatňuje i bambus. Žaluzie z tohoto materiálu se vyznačují slabou odolností vůči vlhkosti, ale jako interiérové žaluzie splňují nejvyšší kvalitativní nároky. Kromě nízké hmotnosti potěší také možností montáže bez vrtání či možností výběru mezi více tvary a velikostmi.
Borovicové dřevo je schopno odolat dešti a větru, proto se stínící technika vyrobená z této dřeviny hodí i pro externí využití. Borové žaluzie nebo rolety nacházíme jako stínění na pergolách i terasách, kde se objevují v různých barevných variantách. K nejoblíbenějším patří modely s povrchovou úpravou v třešňovém nebo čokoládovém vzhledu.
Kromě žaluzií vyrobených ze skutečného dřeva se v současnosti dají sehnat i mnohé atrapy, které nabízejí široký výběr designových řešení imitujících desítky různých dřevin. Mnohé z nich se vyznačují vysokou kvalitou a dostupnou cenou, díky čemuž jsou alternativou vůči stínící technice z výše uvedených dřevin.