Mini robot Scout zvládne hlídání domu za pár tisíc korun

Ochrana majetku něco stojí. Cenově dostupnější řešení, která zvládnou práci SBS za poměrně méně peněz, tak ocení mnoho majitelů nemovitostí. Za několik desítek eur jim ji provede nový miniaturní robot.

Mini robot specializovaný na hlídání domu
Schopností kontrolovat dění v domě a na pozemku kolem něj disponuje několik robotů. Ve většině případů se však jedná o zařízení, která tuto funkci plní spíše jako doplňkovou. Mini robot Scout z dílny společnosti Moorebot je z úplně jiného soudku. Jeho výroba se zaměřila výhradně na hlídání domu, případně jiného nemovitého majetku, čemuž byl přizpůsoben vzhled, technické parametry i funkce zařízení.

Jak mini robot funguje a co všechno dokáže?

  • miniaturní robotické zařízení zvládá pohyby do všech směrů
  • flexibilní pohyb mu umožňují 4 kola vybavená malými válečky
  • díky snímači se bez problémů dokáže vyhýbat každé překážce
  • součástí robota je integrovaná kamera, mikrofon a detektor pohybu
  • připojením robota na wi-fi může majitel kontrolovat dům i na dálku
  • při vybíjení baterie se sám vrátí do dokovací stanice a nechá se nabít

Soukromá bezpečnostní služba má konkurenci
Kontrola domu i bez přítomnosti majitele činí z tohoto zařízení vlastní SBS. Scout zvládne skoro všechny úkony, které provádí i soukromá bezpečnostní služba. Za tou zaostává akorát v řešení krádeže. Robot totiž nedokáže zavolat policii ani zpacifikovat zloděje. V jeho silách je pouze pořízení záznamu a přehrání živých záběrů z domu majiteli na dálku. V hlídání však nijak nezaostává. Díky funkcím, které využívá, může být dokonce větším přínosem než SBS.

Přesná cena, za kterou se bude chytrý mini robot prodávat, zatím známa není. Výrobci ale avizovali, že po uvedení na trh, ke kterému by mohlo přijít toto léto, nebude stát více než 199 USD. Aktuálně lze sehnat ještě o něco levněji. Scout je totiž součástí kampaně na Kickstarteru, kde je k dispozici od 139 USD. Za takovou částku jej však získá omezený počet kupujících, kteří se objednávkou rozhodnou podpořit výrobu unikátního mini robota.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram